"Kiedy bóg drzwi zamyka to otwiera okno"

Oferta szkoły

dlaczego my?

doswiadczeni nauczyciele

Nasi nauczyciele to grupa wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, posiadających wielokierunkową wiedzę i wykształcenie. Dobra współpraca i bliskie relacje przekładają się na jakość i efekty nauki i terapii naszych podopiecznych.

poróże i wycieczki

Ważnym elementem naszej oferty edukacyjnej jest także udział w licznych wyjazdach i wycieczkach organizowanych w ramach Zielonej Szkoły, wycieczek klasowych, przeglądach teatralnych, wyjazdów edukacyjnych do pobliskich pasiek, stadnin konnych czy gospodarstw.

bogata oferta

Praca z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych prowadzona jest wieloma metodami: dotyk i komunikacja, arteterapia, biofeedback, metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej, komputerowe programy edukacyjne, metoda Tomatisa, dogoterapia, hipoterapia i inne.

Przyjaźnie i wesoło

Oprócz ciężkiej pracy zawsze znajdujemy czas także na rozrywkę i odpoczynek. Każdego roku organizujemy akademie szkolne, konkursy, dyskoteki i zawody sportowe. Poznajemy się i uczymy przez wspólną zabawę i udział w ogólnopolskich wydarzeniach.

"Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą."

Ks. Jan Twardowski

Zasady przyjęć do szkoły

Szkoła Podstawowa

Klasy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz klasy dla dzieci z autyzmem.

– karta zdrowia,
– fotografia do legitymacji szkolnej.

children, drawing, education
54729356_2296540587261143_9044669846511419392_n

Szkoła Przysposabiająca do pracy

Oddziały dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

– karta zdrowia,
– fotografia do legitymacji szkolnej.
– świadectwo ukończenia gimnazjum/szkoły podstawowej

Zespół rewalidacyjno-wychowawczy

Zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.

84039332_770266120166195_5970496736102187008_n
received_345288490550202

WWR

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to wielospecjalistyczne, kompleksowe i intensywne działania, prowadzone od chwili wykrycia niepełnosprawności do czasu podjęcia przez dziecko nauki w szkole.

Dokumenty:                                                                                         – opinii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju,                                                       – wniosek rodziców o objęcie dziecka wczesnym wspomaganiem rozwoju,

zapraszamy do naszej szkoły

Chcesz wiedzieć o nas więcej?